Kolor silikonu to element estetyczny  odgrywający często decydującą rolę w zakresie wyboru rodzaju silikonu. Pigment Xiameter PGM-4570  migdałowy barwnik do silikonu  posiadający  atest NSF NSF/ANSI 51.  Tytuł atestu :Materiały wyposażenia żywności (i powiązane normy dotyczące sprzętu spożywczego) Atest  ustanawia wymagania wymagań dotyczących skutków zdrowotnych dla suchych i nieczystości, które są pośrednio przenoszone do wody pitnej z produktów, składniki i materiały używane z pitną. Wymagania są oparte na wymaganiach US EPA i Health Canada. Migdałowy kolor silikonu zapewnia użycie pigmentu Xiameter PGM-4570 do silikonu transparentnego.

Zasadą jest,że kolor silikonu powstaje u producenta a użytkownik może jedynie używając pigmentów do silikonu ingerować w zmianę barwy. Kolor silikonowego produktu może mieć ogromne znaczenie, szczególnie dla konsumentów. To pierwsza rzecz, która może mieć realny wpływ na sprzedaż. Właściwy wybór koloru może wyróżnić nasz produkt na tle konkurencji i innych marek. W związku z tym powinniśmy podchodzić do wyboru koloru równie poważnie, jak do każdego innego strategicznego wyboru.Sprawa znacznie się komplikuje,jeżeli stosujemy silikon do aplikacji wymagających stosowania produktów wymagających odpowiednich atestów np.NSF/ANSI 51. Dowsil (Xiameter, DowCorning) jest jednym z nielicznych producentów na świecie posiadających w swoim asortymencie pigmenty z właściwymi atestami NSF.

Podczas tworzenia odcieni przy barwieniu silikonu zaleca się najpierw rozpocząć od niewielkich ilości pigmentu i zobaczyć, jak wygląda po zmieszaniu. Stopniowo dodawanie pigmentu pozwoli stopniowo zmieniać kolor silikonu ,aż do osiągniecia pożądanego. Dodanie większej ilości pigmentu sprawi, że półprzezroczyste silikony staną się matowe, więc jeśli pożądana jest przezierność, uważaj, aby nie dodawać zbyt dużo.  

Pigment może być stosowany do kolorowych produktów firmy DowCorning obecna nazwa handlowa Dowsil np. kleje uszczelniacze  silikonowe Hot Melt,choć w tym przypadku są to zabiegi utrudnione i wymagające zastosowania specjalistycznego sprzętu:

DOWSIL™ HM-2500 Assembly Sealant     Clear   dawna nazwa DowCorning HM-2500

DOWSIL™ HM-2510 Assembly Sealant     Clear    dawna nazwa DowCorning HM-2510

DOWSIL™ HM-2515 Assembly Sealant     Clear    dawna nazwa DowCorning HM-2515

DOWSIL™ HM-2520 Assembly Sealant     Clear    dawna nazwa DowCorning HM-2520

DOWSIL™ HM-2600 Assembly Sealant     Clear    dawna nazwa DowCorning HM-2600

Xiameter PGM-4570