MOLYKOTE® Food Machinery Spray Oil olej do maszyn spożywczych

Uniwersalny wielofunkcyjny mineralny olej wzbogacony wieloma środkami smarnymi i penetrującymi  z atestem spożywczym FDA 21 CRF 178.3570 i USDA H1. W postaci aerozolu o dużej sile przenikania (penetracji) do powierzchni które mamy smarować. Nadaje się do stosowania w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i wszystkich aplikacjach gdzie może dojść  do kontaktu z materiałami stosowanymi w  produkcji  oraz  wytwarzaniu żywności i napojów.  Zawarte  w składzie dodatki EP i AW oraz inhibitory korozji zapewniają dobre właściwości smarne produktu, wysoką odporność na korozję a także zapewniają wysoką obciążalność.

Molykote Food Machinery Spray jest typowym olejem smarnym ogólnego stosowania bez smaku i zapachu który posiada doskonałe właściwości uwalniania.

Olej zmniejsza tarcie i zużycie ,zapewnia dobrą penetrację, wysoką ochronę antykorozyjną i wysoką nośność  oraz zapobiega przywieraniu uszczelek w zakresie temperatur od -10 °C do 120 °C.

Food Machinery Spray stosowany jest jako środek antyadhezyjny w przetwórstwie gumy i tworzyw sztucznych, produkcji kartonów i przetwórstwie drewna.  Doskonale sprawdza się jako preparat do  usprawnienia  przesuwu na przenośnikach taśmowych, prowadnicach, płytach przesuwnych i stołach w żywności. Łańcuchy, koła zębate, skrzynie biegów, pompy to elementy dla których produkt jest zarówno smarem jak i penetrantem i powłoką zgodną ze statusem NSF H1.

Zastosowanie: Główne aplikacje produktu to smarowanie  łożysk, łańcuchów napędowych, mechanizmów krzywkowych i smarowanie dowolnych elementów mechanicznych w przetwórstwie żywności, napojów i pakowaniu. Olej smarny do elementów metalowych, plastikowych i gumowych  stosowany jest również jako środek antyadhezyjny w przetwórstwie tworzyw sztucznych i gumy, produkcji kartonu i drewna.

Ze względu na liczne związki stałe  obecne w produkcie przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik z olejem i zastosować na smarowaną powierzchnię z odległości 10-20 cm natrysk olejowy.

Norma      
CTM 0176B Kolor   Bezbarwna przeźroczysta ciecz
Skład : olej bazowy – mineralny, inhibitor korozji , środki smarne i przeciw    
zatarciowe , dodatki EP i AW, środki penetrujące.    
DIN 51 562 Lepkość kinematyczna oleju bazowego w 40 ° C mm 2 / s 96
ASTM D 562 Lepkość kinematyczna oleju bazowego w 100 ° C mm 2 / s 11
ASTM D 2270 Wskaźnik lepkości oleju bazowego   102
ASTM D 97 Punkt krzepnięcia ° C <-10
  Temperatura zapłonu ° C <-58
  Gęstość w 20 ° C g / cm 3 0,7
ASTM D 665 Zdolność do zapobiegania rdzy Test pozytywny  
DIN 51 350 Wskaźnik zużycia Four-Ball Tester (VKA)(test tarcia czterokulowego, 1450 obr / min / 400 N / 1 godz.) mm 0,5
  Dopuszczenie żywności: kod kategorii NSF (H1 – materiały z możliwością przypadkowego kontaktu z żywnością; H2 – materiały nie mające kontaktu z żywnością) H-1
  Dopuszczenie żywności: kod kategorii NSF (H1 – materiały z możliwością przypadkowego kontaktu z żywnością; H2 – materiały nie mające kontaktu z żywnością) FDA 21 CFR 178.3570

Podstawowe dane produktu MOLYKOTE® Food Machinery Spray Oil

CTM (Korporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków.

ASTM: Amerykańskie Towarzystwo ds. Badań i Materiałów.

DIN: Corporate Deutsche Industrie Norm.

ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna

Opakowanie: 400 ml

Normy i atesty: Spełnia klasyfikację NSF H1 do incydentalnego kontaktu z żywnością, dobre właściwości antykorozyjne, wysoka penetracja, dobra ochrona przed zużyciem

Ograniczenia: Produkt nie został przetestowany ani przedstawiony jako odpowiedni dla personelu medycznego lub farmaceutycznego.

Trwałość i magazynowanie: przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 23 °C, w oryginalnych, zamkniętych pojemnikach, to ważność produktu do użytku wynosi 24 miesięcy od daty produkcji.


Produkty o podobnych właściwościach lub składzie : Motip spray Grease,WEICON Spray-on Grease H1,  Rocol FOODLUBE SPRAY GREASE NSF, COGELSA ULTRA MULTI FOOD SPRAY, CRC Food Grade White Grease, Protean F402 White Grease, Tygris F402, OPN-Spray, Selden K409, Foodmax Grease Spray, BESLUX SPRAY GREASE UNIVERSAL, AGL 65 AL., Berner White Spray grease, ZEP 45 FOODGREASE, Sprayon LU101 Food Grade White Grease, Spray-On Grease H1, SUMIFOOD OIL SPRAY, Bel-Ray Food Grade White Grease Aerosol, PUROL SPRAY GREASE ROCOL, CARAMBA OLEJ SPRAY UNIWERSALNY, Food Grease FG,

Molykote Food Machinery