Molykote 7

 Smar do form wtryskowych

 • Charakterystyka produktu

Smar Molykote 7 jest bezwonny i nieulotny charakteryzuje się wysoką stabilnością termiczna, kompatybilny z tworzywami sztucznymi i elastomerami, odporny na utlenianie, skuteczny nawet w małych ilościach, chemicznie trwały w szerokim zakresie temperatur w szczególności w stosunku do: olejów mineralnych, olejów roślinnych, rozcieńczonych kwasów, zasad i większości roztworów wodnych. Zatwierdzenie NSF / ANSI 51 (do użytku w sprzęt do wytwarzania produktów jedzenie), Aprobata NSF / ANSI 61 (do użytku w systemach zaopatrzenie w wodę pitną), Wysokie właściwości dielektryczne, materiał nie topi się i nie płynie po podgrzaniu. Produkt polecany do aplikacji metal/tworzywo sztuczne, metal/guma.

 • Skład

Smar na bazie cieczy silikonowej polimeru polidimetylosiloksanu stosowny jako powłoka ochronna smarowa lub uwalniająca (np. formy do opon i elementów z gumy). Jako wypełniacz zastosowano amorficzną krzemionkę.

 • Aplikacja zastosowanie

Kompozycja oddzielająca do formowania tworzyw sztucznych, w szczególności do zastosowania we wtryskarkach oraz oddzielanie kompozycji od form w przemyśle oponiarskim i produkcji wyrobów gumowych, ułatwia przeciąganie gumowego kabla w kanale. Maszyny uszczelniające w przemyśle spożywczym, w szczególności maszyny do napełniania i separatory. Uszczelnia systemy uzdatniania wody. Uszczelki do pojazdów.

Molykote 7 jest mieszanką silikonową nierozpuszczalną w wodzie, metanolu, etanolu, glicerynie i oleju mineralnym i odporna na działanie wielu chemikaliów, w produkcji, naprawach i konserwacji nowoczesnych urządzeń często niezbędne jest stosowanie materiałów które łączą w sobie funkcje smarów i uszczelniaczy. Takie materiały są nazywane mieszankami. Specyfika związków chemicznych stosowanych do naprawy i konserwacji sprzętu w przemyśle spożywczym wymaga atestów i możliwość przypadkowego kontaktu tych smarów z produkowanymi wyrobami spożywczymi. Produkt Molykote 7 spełnia wszystkie normy dopuszczenia.

 • Właściwości

  standard wskaźnik jednostka oznaczenie
  kolor Biały do ​​szarego

  półprzezroczysty

  Zakres temperatury ° C od -40 do +204
  Klasa NLGI 1
  ISO 2137 Penetracja 60 godzin roboczych 265
  CTM 0022 Ciężar właściwy w temperaturze (25 °C) g / cm 3 1
  CTM 0033A A Wydzielanie oleju (24h temp. 200°C) % 6,8
  CTM 0033A B Odparowanie oleju (24 h temp.200°C % 0,8
  CTM 0022 Gęstość przy 25 ° С g / cm 1.0
  CTM 0112 Przenikalność dielektryczna przy 100 Hz / 100 kHz 2,85 / 2,83
  CTM 0112 Strata dielektryczna przy 100 Hz / 100 kHz <0,0001 / <0,0001
  CTM 0171 Wytrzymałość łuku z 126
 • DOSTĘPNE OPAKOWANIASmar Molykote 7 jest dostępny w

  tubach -100 g

  kartuszach -250

  hobokach- 5 kg

         Inne wielkości pakowane na żądanie  www.pakowanie.elub.pl

 • PRZECHOWYWANIE

Przy przechowywaniu w temperaturze nieprzekraczającej 25 ° C w oryginalnych zamkniętych pojemnikach, Molykote 7 ma okres trwałości 60 miesięcy od daty produkcji.

 • Zagrożenia dla zdrowia i środowiska

Firma Dow Corning posiada szeroko rozgałęzioną organizację ds. Zarządzania Produktami oraz dostępny w każdym regionie zespół specjalistów ds. Ochrony Zdrowia, Środowiska i Egzekwowania Przepisów, których zadaniem jest udzielanie klientom firmy wszelkich informacji w zakresie bezpieczeństwa użytkowania produktów.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, należy skontaktować się z  lokalnym przedstawicielem firmy DOW CORNING.

Aby kupić produkty zapraszamy do naszego sklepu internetowego –  www.sklep.smary.elub.pl

 • Normy i atesty: smar odporny chemicznie, niskie parowanie, właściwości mocno dielektryczne, odporność na wodę, smar silikonowy Molykote 7 jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi i posiada atest spożywczy żywności NSF / ANSI 51 (materiały do stosowania w urządzeniach do produkcji żywności) oraz NSF / ANSI 61 (materiały do wykorzystania w instalacji wody pitnej) – NSF / ANSI 51, NSF / ANSI 61. Posiada atest tolerancji żywności zgodnie z FDA 21 CFR (dla materiałów do incydentalnego kontaktu z żywnością) – FDA 21 CFR 175.300, WEEE / ROHS Kompatybilny.

Oddzielanie kompozycji od form w przemyśle oponiarskim. Maszyny uszczelniające w przemyśle spożywczym. Uszczelnia systemy uzdatniania wody.

Smar do form wtryskowych

Tagi: metal/metal, smar metal/guma, smar metal/tworzywo, smar metal/plastik, smar metal/elastomer, metal/guma, środek antyadhezyjny, smar do żywic epoksydowych, smar do polistyrenów, smar do PVC, smar do tworzyw sztucznych, powłoka odporna na przebicie elektryczne, smar do form, smar oddzielający, smar rozdzielający, smar do separatorów, smar do zamka samochodowego, środek oddzielający przy klejeniu, środek antyadhezyjny do TNT