Castrol Optileb V 46 to w pełni syntetyczny PAO olej do  kompresorów  na bazie polialfaolefin,. Stosowany w sprężarkach stosowanych w przemyśle spożywczym  i przy produkcji napojów oraz w przemyśle  farmaceutycznym. Castrol Optileb V 46 polecany jest do smarowania sprężarek śrubowych, tłokowych i wielokomorowych. Jak również w powietrznych pompach próżniowych, które są wykorzystywane w przemyśle spożywczym i przy produkcji napojów, a także w przemyśle farmaceutycznym.

Castrol Optileb V 46 jest  kompatybiln ze wszystkimi powszechnie stosowanymi tworzywami sztucznymi i materiałami uszczelniającymi, co zwiększa jego możliwości stosowania. Podczas mieszania z  olejem  mineralnym należy dokładnie przepłukać i wyczyścić system, a następnie monitorować filtry.

Największe zalety produktu wynikają z jego fizjologicznej nieszkodliwości, neutralny kolor, wysoką stabilność oksydacyjna, dobra zdolność separacji wody i dobra właściwości smarne co sprawia czysta i bezpieczną prace sprężarek .

Olej jest kompatybilny z odpornymi na olej mineralny materiałami uszczelniającymi. Produkt polecany jest do sprężarek śrubowych, sprężarek tłokowych, sprężarek łopatkowych, kompresorów.  VG 68 .Olej Optileb V 46 posiada  dopuszczenia NSF H1 Nr.rejestracji  120933.

Tagi: przemysł farmaceutyczny, przemysł spożywczy, sprężarki tłokowe i śrubowe.

Olej do sprężarek syntetyczny

Castrol Optileb V 46